Mgr. Jiří Šupa - psychoterapeut
Mgr. Jiří Šupa, Ph.D. - soukromá psychoterapeutická praxe

Spolupráce s reflektujícím týmem


Ve své praxi využívám reflektující tým, který umožňuje během terapie rozšířit pole možností, generovat nové nápady a pomáhat rozvíjet nové zdroje řešení. Spolupráce s reflektujícím týmem se odlišuje od tradiční podoby terapeutického sezení, kde je přítomen pouze terapeut a klient/rodina. Reflektující tým u mě tvoří tým 3 lidi, kteří jsou přítomni během setkání, nezasahují do rozhovoru, poslouchají a případně si dělají poznámky. Mají obvykle 2 vstupy, zhruba uprostřed setkání a pak na konci. Na základě výzvy terapeuta členové reflektujícího týmu spolu mluví o tom, co slyšeli, co jim rezonuje v myslích, co je zaujalo, čemu nerozuměli, jaké to v nich vyvolalo pocity, čímž umožňují vzniknout novým pohledům, nápadům a možnostem. Během této fáze terapeut a klient/rodina poslouchají a neobrací sa k reflektujícímu týmu, ani reflektující tým neadresuje svoje reflexe přímo jim. Když reflexe ustanou, terapeut ještě s klientem pokračuje v rozhovoru, mohou společně probrat, co slyšeli, zda něco bylo pro ně přínosné, ale nemusí.

telefonek

775 118 311

zavinac

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

domecek

Psychoprofi
Mrkosova 35
Brno-Židenice

kompas

Mapa




Byl jsi dneska tátou?

celý článek

Seminář pouze pro tatínky!

Hledáte způsob, jak být ve vztahu se svým synem nebo dcerou? Chcete sdílet svoje zkušenosti a najít zdroje pro rozvoj otcovství ve Vašem životě?

Pro koho? Jsou vítáni muži, kteří chtějí více žít svoje rodičovství, aby si svůj vztah...



Dny duševního zdraví v Brně 1.-9.10.2015

celý článek

Sdružení Práh opět pořádá Dny duševního zdraví v Brně. Více informací najdete na www.prah-brno.cz. Během celého týdne funguje anonymní bezplatná psychiatricko-psychologická poradna a sociální poradna na Štěpánské 12 od 13:00-19:00.

Program:

1.10. 18:00 Vernisáž...

Všechny aktuality >>