Mgr. Jiří Šupa - psychoterapeut
Mgr. Jiří Šupa, Ph.D. - soukromá psychoterapeutická praxe

Bipolární afektivní porucha


je název pro diagnózu stavů, během kterých dochází k opakovaným změnám nálady v tzv. cyklech. Střídají se období euforické nálady s obdobím deprese a obvyklou náladou. Pro tento stav bývá charakteristická trvale nadměrně dobrá nálada a aktivita. Člověk může méně spát a má pocit, že je nabitý energií, snadno komunikuje a seznamuje se, má mnoho nápadů, může střídat partnery. Objevuje se velmi zvýšené sebevědomí, ztráta vnímání společenských konvencí. Projevuje se také tzv. myšlenkový trysk, kdy člověk chrlí mnoho různých myšlenek najednou, aniž by byly dokončovány, člověk se může stát podrážděným až agresívním. Lidé mohou v takových stavech jednat nezodpovědně s materiálními (prodej bytu, nadměrné nakupování, automaty) či emocionálními důsledky (nevěry, rozchody). Mohou se také objevovat změny ve vnímání sebe – zdůraznění pozitivního pohledu, člověk se může vnímat jako dokonalý, s obrovským potenciálem. Psychoterapie u takovýchto stavů pomáhá jako prostředek pro zlepšení uvědomění si svého chování a jeho důsledků, rozpoznání stresových faktorů a snižování rizika zhoršení stavu, rozvíjení komunikačních a sociálních dovedností.

telefonek

775 118 311

zavinac

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

domecek

Psychoprofi
Mrkosova 35
Brno-Židenice

kompas

Mapa
Byl jsi dneska tátou?

celý článek

Seminář pouze pro tatínky!

Hledáte způsob, jak být ve vztahu se svým synem nebo dcerou? Chcete sdílet svoje zkušenosti a najít zdroje pro rozvoj otcovství ve Vašem životě?

Pro koho? Jsou vítáni muži, kteří chtějí více žít svoje rodičovství, aby si svůj vztah...Dny duševního zdraví v Brně 1.-9.10.2015

celý článek

Sdružení Práh opět pořádá Dny duševního zdraví v Brně. Více informací najdete na www.prah-brno.cz. Během celého týdne funguje anonymní bezplatná psychiatricko-psychologická poradna a sociální poradna na Štěpánské 12 od 13:00-19:00.

Program:

1.10. 18:00 Vernisáž...

Všechny aktuality >>